Altivar Process hız kontrol cihazları ailesinin yeni üyesi ATV6000

EcoStruxure ile uyumlu çalışan Altivar Process, operasyonel verimliliği artırırken; toplam sahip olma maliyetini azaltmaya yardımcı oluyor.

A+ A-

Schneider Electric

Schneider Electric tarafından geliştirilen Altivar Process, endüstriyel nesnelerin internetinin (IIoT) tüm avantajlarından faydalanmak üzere tasarlanan, yeni nesil hız kontrol cihazı olarak öne çıkıyor. EcoStruxure ile uyumlu çalışan Altivar Process, operasyonel verimliliği artırırken; toplam sahip olma maliyetini azaltmaya yardımcı oluyor.
Endüstriyel işletmelere yardımcı olmak için tasarlanan Altivar Process, bilgi teknolojisi ve operasyonel teknolojiyi birleştirerek proses performansını iyileştiriyor. Söz konusu hız kontrol cihazları, 2 seri altında sunulan kapsamlı ürün yelpazesiyle; su, atık su, maden, mineral, metal, petrol, gaz ve yiyecek-içecek sektörü uygulamaları için esneklik sunuyor. Altivar™ Process ATV600 serisi akışkan uygulamaları yönetimi ve enerji tasarrufunda etkin rol oynarken; Altivar™ Process ATV900 serisi, katı ve hareket uygulamalarında maksimum üretkenlik, bağlanabilirlik ve üst düzey motor kontrolü sağlıyor.
Müşteri ihtiyacına bağlı olarak duvar tipi, dikili tip, mühendisliği yapılmış panolu hız kontrol cihazları veya kabin entegrasyonu için modüler tasarıma sahip Altivar Process, orta gerilim uygulamalar için de çözüm sunuyor.

Kullanımı kolay bir çözüm ailesi
Tüm gerilimlerde 0,75 kW ile 20 MW arasında ortak bir platform sunan pazardaki tek ürün grubu olan Altivar Process; işlevsellik, performans deneyimi ve servisler aracılığıyla sağlanan destek ile kullanımı kolay bir çözüm ailesi. Şirket, son olarak bu aileye yeni ürünü ATV6000 orta gerilim sistem sürücüsünü ekledi. Söz konusu ürün, işlem performansı ve varlık yönetimi becerilerini geliştiriyor ve böylece işletmeler, verimliliği artırırken; duruş süresinde ve enerji tüketiminde azalma sağlıyor.
Schneider Electric EcoStruxure™ Asset Advisor ile donatılan Altivar™ Process ATV6000, kurulumların işletimi ve bakımını optimum hale getirmek için eşsiz bir çözüm sunuyor. İşletmelerin, gerçek zamanlı değerlendirmeleri temel alan önleyici ve öngörücü yönetimi sayesinde motor, pompa, kompresör gibi varlıkların bakımını sağlamak için IIoT’ye bağlanmasını sağlıyor. EcoStruxure Asset Advisor ile ATV6000, operasyonları daha verimli ve daha güvenli bir şekilde, daha fazla kullanılabilirlik ve daha yüksek kârlarla yönetmeye yardımcı olmak için verileri anlamlandırıyor. Aynı zamanda ek maliyet yaratmadan sürdürülebilir enerji verimliliği sağlayan ATV6000, akıllı veri toplama ve gerçek zamanlı bilgiye erişimin yanı sıra, enerji performansında temel performans göstergeleri ve kullanım ömrü boyunca enerji kullanımını izleme fırsatı sağlıyor.

Esneklik de sunuyor
ATV6000, belirli ihtiyaçları karşılamak için yüksek düzeyde bir özelleştirmenin yanı sıra değişiklik ve kapsamlılaştırma için esneklik de sunuyor. Bu, söz konusu güçlük ister elektriksel ister mekanik olsun, Schneider Electric’in uygulama uzmanları ve tasarım mühendislerinin sermaye ve işletim harcamalarından tasarruf eden optimum çözümler sunacağı anlamını taşıyor.
ATV6000’in dijital becerileri ve mekanik özellikleri, operatör verimliliği, dinamik QR kodları ile kolay sorun giderme ve 10” Magelis HMI ile kullanımı kolaylaştırıyor. ATV6000’in modüler mimarisi ve önden erişim tasarımı; basit parça değişimi, daha hızlı bakım ve minimum yedek parça referansı sağlıyor.