Ali Bilir Halefleri, yeni bayiliklerle büyüyecek

Akaryakıt, madeni yağ, otelcilik, dinlenme tesisleri, oto lastik, tarımhayvancılık alanlarında faaliyetlerini sürdüren Ali Bilir Halefleri, madeni yağ sektöründe aldığı yeni bayiliklerle büyümeyi planlıyor.

A+ A-

KONYA/DÜNYA

1954 yılından beri bir aile şirketi olarak Beyşehir'de akaryakıt, madeni yağ, otelcilik, dinlenme tesisleri, oto lastik, tarım-hayvancılık alanlarında faaliyetlerini sürdüren Ali Bilir Halefleri, madeni yağ sektöründe aldığı yeni bayiliklerle büyümeyi hedefliyor.
Birden fazla sektörde faaliyet gösterdiklerini ifade eden Ali Bilir Halefleri Genel Müdürü Ali Bilir, ticaretin her safhasında olduklarını söyledi.

“2017’yi büyüme odaklı geçirdik”
2017 yılını büyüme odaklı geçirdiklerini ve yeni bayilikler hazırlayarak sürdürdüklerini anlatan Bilir, söz konusu dönemdeki hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Bilir, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Texol Chemical’ın İç Anadolu Bölge Bayiliği kapsamında; Konya, Karaman, Aksaray ve diğer illerde satış ve sonrası hizmetlerini sunacağız. Texol Chemical’ın Distribütörlüğü’nü alıp bu işe başlamamızın ana nedeni, firmanın geniş bir ürün portföyüne sahip olması. Kuruluşun teknolojik ürünlerini kullanan müşteriler hem mali açıdan, hem de kullanım miktarlarında ciddi tasarruf sağlayacaktır. 2017 yılında, Texol Chemical ile distribütörlük ve Starmaxx lastikleri ile de bayilik anlaşması yaptık.”

“Bin 500 metrekarelik depo oluşturduk”
2018 yılında Texol Chemical’ın ürünlerini Konya’da pazarlamaya başladıklarını ifade eden Ali Bilir, bin 500 metrekarelik depo oluşturduklarını dile getirdi. Müşteri ihtiyaçlarını geniş ürün yelpazeleri ile anında çözüme kavuşturduklarını kaydeden Bilir, “Bu konuda uzmanlaşmış çalışan istihdamı, araç ve ekipman yatırımlarımız oldu. Ayrıca, Konmak 2018 Fuarı’na katılarak hem müşterilerimizle kucaklaştık, hem de firmamızı daha geniş kitlelere tanıttık. Ali Bilir Halefleri olarak, Texol Chemical'ın yenilikçi ve üstün teknolojik ürünlerini piyasaya sunmanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.
Texol Chemical’ın sunduğu Coolsyn serisi hakkında bilgiler veren Bilir, şöyle devam etti: “Coolsyn serisi soğutma sıvıları rakiplerine oranla; düşük refraktometre katsayısı ve düşük buharlaşma oranı, talaşa yapışmama özelliği sayesinde, bilindik markalara göre yüzde 50'ye varan kullanım miktarında tasarruf sağlıyor. Seri, CNC makinasını temizleme ve uzun tank ömrü ile insan ve çevre sağlığına zararlı maddeleri bünyesinde bulundurmama gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor.”

“Eğitim de veriyoruz”
Sahada endüstriyel olarak eğitimler verdiklerini de anlatan Bilir, “Refraktometre kullanmayan üretim yerlerini bilgilendirip, hiçbir kâr gözetmeksizin aldığımız fiyata refraktometre verip kullandırma alışkanlığını aşılıyoruz. Çünkü, boşa giden her bir gram yağ isrâftır ve bu bizim istemediğimiz bir durumdur. Böyle çalıştığımız için olumlu geri dönüşler alıyoruz. Otomotiv ürünlerinde ise, sahada müşterilerimize ürünlerin teknik föylerinin nasıl okunacağını ve diğer rakiplerimizle aramızdaki farkları anlatıyoruz. İşimizi profesyonelce yapmaya çalışıp, günümüzde artan işletme maliyetlerini düşürmeye çalışıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.