ACOPOSmotor yeni standartlar belirliyor

B&R tarafından sunulan ACOPOSmotor, hibrit bir kablo üzerinden tahrik ağına bağlanıyor. Gerekli tüm güç ve sinyal hatlarını içeren bu kablo Powerlink ağına bağlantı kuruyor.

A+ A-

B&R

B&R, ACOPOSmotor ile tek bir kompakt ünitede bir servo motor ve sürücüyü birleştiriyor. Ayrıca, güvenlik teknolojisi de bir seçenek olarak entegre edilebiliyor. Bu da, geliştiricilere bir makina tasarlarken daha fazla özgürlük veriyor ve elektrik panosunda değerli alan tasarrufu yapılmasını sağlıyor.
ACOPOSmotor, hibrit bir kablo üzerinden tahrik ağına bağlanıyor. Gerekli tüm güç ve sinyal hatlarını içeren bu kablo Powerlink ağına bağlantı kuruyor. 3 farklı boyutta edinilebilen ACOPOSmotor modülleri, 1.8 ile 12 Nm arasında değişen tork değerleriyle geliyor. Gerekli durumlarda opsiyonel bir fan düzeneğiyle yüzde 100'e varan bir performans artışı sağlanabiliyor.

Güvenlik dâhil
Kanıtlanmış kablolu güvenlik fonksiyonları STO (Safe Torque Off) ve SS1'e (Safe Operational Stop 1) ek olarak; gelecekte ACOPOSmotor modül varyantı ağ tabanlı openSafety ile var olacaktır. Bu da, kullanıcıların sıralanan fonksiyonlara (ACOPOSmulti'yle olduğu gibi) erişimine imkân tanıyacaktır: STO, SOS, SS1, SS2, SLS, SMS, SLI ve SDI.
ACOPOSmotor, ACOPOSmulti tahrik sistemi ile tam uyumludur. Bu da, kullanıcılara herhangi bir ilave mühendislik gerektirmeden her makina için en uygun servo sürücüyü seçme imkânı tanır.