ABB, FIA Formula E Şampiyonası’nın isim sponsoru oldu

ABB, dünyanın ilk tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları serisi FIA Formula E Şampiyonası’na isim sponsoru olarak destek veriyor.

A+ A-

ABB, dünyanın ilk tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları serisi FIA Formula E Şampiyonası’na isim sponsoru olarak destek veriyor.
ABB ve Formula E, sürdürülebilir bir gelecek için e-mobiliteyi destekleyen önemli bir ortaklık kurdu. 2014 Eylül ayında Pekin'de düzenlenen ilk yarıştan beri Formula E, tam elektrikli uluslararası motor sporları alanında bir numara olarak konumlanıyor. Bundan sonraki etaplarda, dünyanın öncü teknoloji lideri ABB’nin ismi, inovasyon ve teknoloji liderliğini de sunduğu yarış serisi ABB FIA Formula E Şampiyonası ile anılacak.
Elektrifikasyon alanında ve elektrikli araç şarj çözümlerinde önemli bir uzmanlığı bulunan, aynı zamanda elektrikli araçlar için dünyanın en geniş hızlı şarj istasyonu ağına sahip olan ABB, Formula E için ideal endüstri ortağı. Formula E; e- mobilite alanında elektrikli ve dijital teknolojileri geliştirmek ve test etmek için rekabetçi bir platform işlevi sunarak, altyapı ve dijital platformlarıyla birlikte elektrikli araçların tasarım ve işlevselliğinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. ABB ve Formula E, güçlerini birleştirerek e-mobilitenin sınırlarını zorlayacak biçimde konumlanacak.

Spiesshofer: “Geleceği birlikte yazacağız”
E-mobilitenin geleceğini yazmak için Formula E ile ortaklık kurdukları için son derece heyecanlı olduklarını vurgulayan ABB CEO'su Ulrich Spiesshofer, “Bugün, iki öncü birleşiyor; ABB ve Formula E, en gelişmiş elektrik ve dijital teknolojilerin ön saflarında yer aldığından, doğal bir uyum içerisindedir. Birlikte, bu heyecan verici spor etkinliğini gelecek seviyeyeye taşıyacak ve yüksek performanslı ekipler geliştireceğiz. Her seferinde heyecanla bir yarış kazanarak, birlikte geleceği yazacağız” dedi.

Agag: “En son teknolojiyi küresel ölçekte sergileyeceğiz”
Formula E'nin kurucu ve CEO'su Alejandro Agag ise, konu hakkında şunları söyledi: “Formula E için tarihi bir gün yaşıyoruz. Elektrifikasyon ve dijital teknoloji alanındaki geçmişi ve uzmanlığı ile küresel teknoloji lideri ABB'nin, Formula E'nin isim ortağı olarak aramıza katılmasından onur duyuyorum. Her iki şirket de, imkânların sınırlarını zorlama ile eş anlamlıdır. Birlikte, ortak olarak; ABB FIA Formula E Şampiyonasını takip eden hayranlara ve tüketicilere en son teknolojiyi küresel ölçekte sergileyeceğiz.”

ABB FIA Formula E Şampiyonası hakkında:
ABB FIA Formula E Şampiyonası, FIA'nın elektrikli sokak yarışı serisi olup, motor sporlarında dünyanın ilk tam elektrikli uluslararası tek kişilik kategorisidr. New York, Hong Kong, Paris ve Zürih gibi ikonik silüetlerin önünde yarışların düzenlendiği Formula E, dünyanın başlıca şehirlerine heyecan verici bir rekabet aksiyonu getiriyor.
Serinin dördüncü ayağında 10 ekip ve 20 sürücü ABB Formula E şampiyonluğu için mücadele ederek, beş kıtada 11 şehirde rekabet edecek. Bir sonraki yarış, 13 Ocak tarihinde Marakeş'te düzenlenecek olup, 2018 şampiyonası temmuz ayında sona erecek.