9SX UPS, esneklik ve gelişmiş koruma sağlıyor

9SX UPS; ağ bağlantısı oluşturma, depolama, endüstriyel uygulamalar, medikal uygulamalar ve telekom uygulamalarının yanı sıra, IT ve küçük ölçekli veri merkezi altyapıları için yüksek kullanılabilirlik, esneklik ve gelişmiş koruma sağlıyor.

A+ A-

Eaton

Güç yönetimi şirketi Eaton, 9SX kesintisiz güç kaynağı (UPS) serilerinin düşük güç değerli modellerini Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) piyasaya sürdü. 9SX UPS; ağ bağlantısı oluşturma, depolama, endüstriyel uygulamalar, medikal uygulamalar ve telekom uygulamalarının yanı sıra, IT ve küçük ölçekli veri merkezi altyapıları için yüksek kullanılabilirlik, esneklik ve gelişmiş koruma sağlıyor. Yeni modeller, UPS modellerinin mevcut 5-11 kVA ürün portföyünü 700VA ila 6kVA’ya kadar daha geniş bir güç aralığından genişletiyor ve bu yeni modellerin şu anda kule ve rack tipleri bulunuyor.
9SX serileri, Eaton’ın 9130 UPS ürün grubunun devamı olup, 2008 yılında piyasaya sürüldü ve güçlü fiyat ve performans oranıyla biliniyor. 9SX ürün grubu, Eaton’ın 9130 ürün ailesinde bulunan özelliklere ek olarak aşağıdaki yeni özelliklere sahip:
- UPS seviyesinde kWh değerlerini izleyerek enerji tüketimini takip eden enerji ölçümü,
- Hızlı ve kesin UPS durum güncellemelerini gösteren yeni parametrelere sahip gelişmiş LCD,
- Tavsiye edilen batarya değiştirme tarihlerinin gösterilmesi,
- Otomatik Harici Akü Modülü’nün (EBM) tanınması.

Jammes: “Popüler bir ürünü iyileştirdik”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Eaton Ürün Müdürü Christophe Jammes, “9SX, 9130 serisinin güçlü yönleri baz alınarak üretildi. Biz, modern IT uygulamaları ve altyapısını destekleyecek yeni özellikler ekleyerek, sağlam ve popüler bir ürünü iyileştirdik. Bu, Eaton ve müşterileri için gerçekten önemli bir geçiş oldu. Zirâ, 9130 bizim en çok satan çevrimiçi UPS cihazımız ve müşterilerimiz IT ve veri merkezi altyapılarını modernleştirmeyi düşünürken, biz de onlara 9SX’e kolayca geçme seçeneği sunuyoruz. 9SX ürün grubu, müşterilerimize en iyi fiyat ve performans oranlarını sunmak için pazar lideri teknolojilerimizi bünyesinde bulunduruyor” diye konuştu.

Çift çevrim teknolojisini kullanıyor
9SX, 0.9 güç katsayısına sahip; bu da, ürüne yönelik daha fazla koruma sağlamak için daha yüksek gerçek güç (watts cinsinden) sağladığı anlamına geliyor. Dayanıklı topolojisi sayesinde daha da güvenilir olacak şekilde tasarlanan ürün; güç koşullarını (gerilim ve frekans) sürekli olarak izlemek, aşırı yük ve UPS’in çalışmaması durumunda otomatik bypass işlemini başlatabilmek için çift çevrim teknolojisini kullanıyor.
Sanallaştırmaya hazır Intelligent Power Manager yazılımı ile birlikte kullanıldığında, VMware, vCenter ve Microsoft HyperV gibi sanallaştırma yönetimi platformları üzerinden 9SX’i izlemek ve yönetmek mümkün. Bu da, IT profesyonellerinin; otomatik felaket yönetimi politikaları, kontrollü kapama, yük atma ve bulut planlayıcı entegrasyonu gibi güç olayları için politikaya dayalı otomasyonu kolayca yapılandırabilmelerini sağlıyor.

175’ten fazla ülkede ürünleri satılıyor
Yaklaşık olarak 98 bin çalışanı bulunan Eaton’ın ürünleri 175’ten fazla ülkede satılıyor. Kuruluş; elektrik sektörü, güç dağıtımı ve devre koruması, yedek güç koruması, kontrol ve otomasyon, aydınlatma ve güvenlik, yapısal çözümler ve kablolama cihazları, zorlu ve tehlikeli ortamlara yönelik çözümler ve mühendislik hizmetleri alanlarında uzman küresel bir şirket.
2017 yılında 20,4 milyar dolarlık satışa imza atan Eaton; müşterilerine elektriksel, hidrolik ve mekanik enerjiyi daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmeleri için yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunuyor.