87 dakikada robot programcısı olmak mümkün

Günümüz üretim süreçlerinde tüm sektörler verimliliği artırmak için hızlı ve kolay uygulanabilir araçlara yöneliyor. Universal Robots, UR+ ve UR Akademi hizmetiyle sektörün ihtiyaçlarına en optimum çözümü sağlıyor ve bu yönde eğitim veriyor.

A+ A-

Universal Robots

Universal Robots, endüstriyel süreçlerde rekabet avantajı yaratmak için verimliliği artıran kolay uygulanabilir araçlara yönelen tüm sektörlere UR+ ve UR Akademi ile çözüm sağlıyor. İşbirliğine dayalı (kolaboratif robot) cobot firması Universal Robots, robot teknolojisindeki öncü rolünü müşteri destek hizmetleriyle de sürdürüyor. Ücretsiz çevrimiçi platform UR+ ile robot kurulumunda A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılarken, UR Akademi ile işbirliğine dayalı robot kavramını öğrenmek ve robot programcısı olmak isteyenler için ücretsiz bir platform sunuyor.

Otomasyonu herkes için ulaşılabilir hale getiriyor
Universal Robots, insan teknoloji etkileşimini daha kolay ve yakın hale getirmesine yardımcı olacak şekilde oluşturduğu UR+ ekosistemi sayesinde, otomasyonu herkes için ulaşılabilir hale getiriyor. UR+ ürünleri; kolay programlanabilir olması (robot programlama uzmanlığı gerektirmez), esnek konumlandırma ve işbirliğine dayalı yapısı sayesinde endüstride, üniversitelerde vb. birçok alanda verimli şekilde kullanılabiliyor. Şirket; son tüketicilere, distribütörlere, sistem entegratörlerine, UR+ ürünlerini geliştirmek ve ticarileştirmek isteyenlere yenilikçi UR+ ‘Tak-Çalıştır ve Üretime Başla!’ uygulaması ile kolay ve hızlı kurulum ve programlama imkânı sağlıyor. Robot tutucu (gripper) vb. yardımcı ekipmanlar, aksesuarlardan kamera sistemleri ve yazılıma kadar ihtiyaç duyulan her şey UR+ platformunda bulunabiliyor.Otomasyonu A’dan Z’ye kolaylaştırıyor
Universal Robots’un insan-makina işbirliğine dayalı çalışma konsepti ve ileri teknolojisiyle çeşitli endüstri kollarında kullanıcılara önemli avantajlar sağlayan çalışmaları eğitim hizmetlerine de yansıyor. Şirket, UR Akademi ile işbirliğine dayalı robot kavramını öğrenmek isteyenler için ücretsiz bir platform sunuyor. UR Akademi’de, kolay çevrimiçi eğitim modülleri, etkileşimli simülasyonlar yoluyla uygulamalı öğrenim imkânı sunuyor. Akademi, robot programcısı olmak için dünya çapında 130'dan fazla ülkeden katılan 24 binden fazla kullanıcıya sahip. İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca ve Korece olarak yedi dilde sunulan dokuz online modül, robot teknolojisi alanında tecrübesi olmayan kullanıcılara dâhi önemli bir kolaylık sağlıyor. İlerleyen günlerde Türkçe seçeneğinin de hayata geçirilerek, daha fazla kullanıcıya bu imkânın sağlanması planlanıyor. UR Akademi sayesinde sadece 87 dakikada robot programcısı olunabiliyor. Online olarak sunulan eğitime Universal Robots’un web sayfasından ulaşılabiliyor.