3M Türkiye yeni ofisine taşındı

3M Türkiye’nin yeni ofisi; modern küresel trendler, şirketin kurumsal kimliği ve dünyadaki diğer 3M ofislerinde edinilen deneyimler göz önüne alınarak tasarlandı. Ofiste, genel müdür dâhil hiçbir yöneticinin özel odası bulunmuyor.

A+ A-

Türkiye, büyüyen, gelişen iş hacmiyle artan faaliyetlerini daha verimli şekilde sürdürebilmek ve çalışanlar için işbirliğini artırıcı, çevik ve kapsayıcı bir ortam yaratabilmek üzere yeni bir ofise taşındı.
Genel müdür dâhil hiçbir çalışanın özel odasının olmadığı açık ofis olarak düzenlenen ofiste çalışanların; işlerini daha arkadaşça, neşeli ve dinamik bir şekilde yapma olanağı bulduklarını aktaran yetkililer, “3M, 110 yılı aşkın süredir yeni fikirler geliştiriyor ve bu fikirleri yenilikçi ürünlere dönüştürüyor. ‘3M™ Bilimi. Hayatın Her Anında.’ söylemiyle bilimin, inovatif yaklaşımlarla insan yaşamını kolaylaştıracak çözümlere dönüştürülmesi için çalışıyor. 3M Türkiye bu yaklaşımını çalışma alanına da yansıtarak, bilimin hayata dönüştüğü ve özellikle de yeni fikirlerle yaşamın kolaylaştırdığı bir çalışma alanı meydana getirdi. Kurumsal kültürü yansıtacak şekilde dekore edilen ofisin inşaatında ve tasarımında da şirketin ürünleri kullanıldı” diye konuştular.

“Daha yakın çalışma fırsatı bulacaklar”
Yeni ofiste çalışanlar için daha işbirlikçi ve yakın çalışma fırsatlarının oluşturulmasının hedeflendiğini aktaran yetkililer, konuşmalarını şu şekilde sürdürdüler: “Yeni ofiste herkes 362 metrekarelik tek bir katta çalışıyor, kimsenin özel masası bulunmuyor, her gün farklı bir masada çalışılıyor ve böylece, farklı departmanlarda çalışanlar birbirini daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Aktif yaşamı desteklemek üzere tasarlanan ofiste mobilyalar ve yerleşimler ofis ergonomisi dikkate alınarak gerçekleştirildi. Ayrıca, yüksekliği ayarlanabilir masalar sayesinde ister oturarak, isterse ayakta durarak çalışmak ve çalışırken bir yandan da daha fazla kalori yakmak mümkün. Ofiste düzenlenen pilates dersleri, plazanın terasındaki yürüyüş parkuru ve basketbol sahası ise, aktif yaşamı desteklemek üzere sağlanan diğer olanaklar arasında yer alıyor.”“Her türlü yüksek teknolojili donanıma sahip”
3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi ve Müşteri Teknik Merkezi’nin yer aldığı ofiste, her türlü yüksek teknolojili teknik donanıma sahip çalışma odaları, toplantı odaları ve büyük bir konferans salonunun bulunduğunu dile getiren yetkililer, “Toplantı odalarının duvarlarında ve dekorasyonunda; 3M™ Whiteboard filmler, 3M™ Fasara, 3M™ Scotchcal™, 3M™ Envision™, 3M™ Dichroic ve 3M™ Di-noc film kullanıldı. Bütün mutfaklara güvenilir bir su arıtma teknolojisi sunan 3M™ Aqua-Pure™ filtreler yerleştirildi. Bilgisayar altyapısının bulunduğu odalarda ise 3M™ Novec™ 1230 yangın koruma sistemi kullanıldı” diyerek sözlerini noktaladılar.