3M, Scott Safety’i 2 milyar dolara satın aldı

3M, kişisel koruyucu donanım sektöründe, temiz hava tüplü solunum setleri ve gaz ölçüm cihazları gibi yangınla mücadele ekipmanlarında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Scott Safety şirketini satın aldı.

A+ A-

3M, kişisel koruyucu donanım sektörünün en önemli kategorilerinden biri olan yangınla mücadele ekipmanları, temiz hava tüplü solunum setleri (SCBA), gaz ölçüm cihazları alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Scott Safety şirketini Johnson Controls firmasından 2 milyar dolara satın aldı Söz konusu satın alma, 3M’in stratejik öncelikleri arasında yer alan iş güvenliği ve kişisel koruyucu donanım sektöründeki varlığını daha da güçlendirecek. Ayrıca, 3M’in daha önce portföyünde bulunmayan temiz hava tüplü solunum setleri, mobil gaz detektörleri ve termal kameraları da müşterilerine sunacağı yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

Oğuz: “Ürün yelpazemiz genişleyecek”Scott Safety’nin satın alınmasıyla birlikte, tüm dünyada ve Türkiye’de bu alanda sundukları ürün yelpazelerini genişleteceklerini belirten 3M Türkiye Güvenlik ve Grafik Ürünleri Ülke Direktörü Levent Oğuz, şunları söyledi: “Dünya pazarlarında yüksek bilinirliğe sahip, ürünlerinin dayanıklılığı ve sağladığı konfor ve güvenle tanınan Scott Safety’nin satın alınması, 3M‘i iş güvenliği alanında daha da güçlendirecek. Scott Safety’nin farklı pazarlara yönelik temiz hava tüplü solunum setleri, kaçış setleri ve gaz detektörleri gibi ürünleri, Türkiye’de özellikle yangınla mücadele ve itfaiye hizmetlerinde, kapalı alan çalışmalarında daha etkin bir oyuncu olmamızı sağlayacak. Bu yeni dönemde, Scott Safety’nin kaliteli ürünleriyle 3M’in marka gücü ve saha desteği birleşecek. Biz de 3M Türkiye olarak, müşterilerimize iş güvenliği ile ilgili her konuda daha da kapsamlı çözümler sunan bir iş ortağı olacağız.”

“Global bir firma”
Scott Safety’nin, global kişisel koruyucu donanım sektörü içinde en hızlı büyüyen güvenlik kategorilerinden biri olan yangınla mücadele kişisel koruyucu ekipmanlarının ve gaz ölçüm cihazlarının önde gelen global firmalarından biri olduğunu anlatan yetkililer, “Kişisel koruyucu donanımlara olan talep gerek gelişmiş, gerekse gelişmekte olan ülkelerdeki düzenleyici kuruluşların çalışan güvenliğine giderek daha çok yoğunlaşması ile hızla artıyor. Scott Safety’nin kaliteli ürün ve çözümleri arasında, yaygın şekilde tanınan global markası ‘Propak’ adı altında satılan temiz hava tüplü solunum setleri, gaz detektörleri, hava beslemeli sistem ve kaçış setleri ve darbe emici şapkalar da yer alıyor” diye konuştular.

“Önemli bir iş kolu”
3M’in, Güvenlik ve Grafik Grubu bünyesinde faaliyet gösteren 3M İş Güvenliği Bölümü’nün, çalışanların güvenlik ve emniyetinin iyileştirilmesine odaklandığının altını çizen yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “3M portföyünde stratejik açıdan önemli bir büyüme iş kolu olan iş güvenliği alanında bu satın almanın ardından; şirketin teknoloji, imalat, global beceriler ve marka alanlarındaki güçlü temelleri daha da pekişecek. 3M’in iş güvenliği alanındaki markası ve gücü gerek Scott Safety’nin, gerekse 3M’in müşterilerine çok daha geniş bir ürün ve çözüm yelpazesi sunacak.”