3DExperience.Works tanıtıldı

Dassault Systèmes'in 3DExperience platformu üzerindeki dijital uygulamaları, Solidworks kullanıcıları ve orta ölçekli işletmelere yönelik olarak tasarlandı.

A+ A-

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, 3DExperience platformunda, Solidworks kullanıcılarının ve dünyanın dört bir yanındaki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, endüstriye duyarlı uygulamalardan oluşan yeni çözüm portföyünü duyurdu. 3DExperience.Works, çevrimiçi işbirliği özelliğini tasarım, simülasyon ve üretim ERP (Enterprise Resource Planning-Kurumsal Kaynak Planlama) özellikleri ile tek bir dijital ortam içinde benzersiz şekilde bir araya getiriyor. Böylece, büyümekte olan işletmelere daha yaratıcı, verimli ve günümüzde sanayide yaşanan rönesans dönemine daha uyumlu olmaları için de yardımcı oluyor.
‘Solidworks World 2019 Konferansı’nda tanıtılan yeni çözüm portföyü, yaklaşık 25 senedir milyonlarca yenilikçi tarafından kullanılan Solidworks uygulamalarının kullanım kolaylığı ve sadelik özelliklerinin kapsamını genişletiyor ve 3DExperience platformu üzerinde ince ayarlı ve sadeleştirilmiş uygulamalardan oluşan yeni bir iş çözümleri kategorisi sunuyor. Şirket, 3DExperience.Works’ü IQMS’i satın almasının ardından geliştirdi. IQMS’in orta ölçekli üreticiler için tasarladığı ERP üretim yazılım uygulamaları portföyünün adı satın almayla birlikte Delmiaworks olarak değişmişti.

Charlès: “Hızlı bir şekilde işlerini geliştirebiliyorlar”
Konuyla ilgili açıklama yapan Dassault Systèmes Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès, “Dünyanın dört bir yanında küçük ve orta ölçekli şirketlerin dijital çözüm ihtiyaçları artıyor; ancak bu şirketler, ihtiyaçlarını karşılayacak ve şirketlerinin boyutuna uygun çözümler bulmakta zorlanıyorlar. 3DExperience.Works’ü ile onlara bu ihtiyaçlarını karşılayacak platformu sunuyoruz. Platformun, Solidworks kullanan tasarımcılara sunduğu faydaların, hızlı bir şekilde işlerini geliştirmelerine yardımcı olduğunu görüyoruz. 3DExperience.Works ailesi artık iş operasyonları için tamamen dijital bir iletişim çatısı sunarak, ana akım üreticilere hizmet eden Delmiaworks’ü de içeriyor. 3DExperience platformu etkin şekilde entegre edilmiş, üretim ve yönetim alanlarına yönelik olarak tasarlanmış sade, uygun maliyetli ve kurulumu kolay çözümleriyle, bu kategorilerde faaliyet gösteren şirketlerin faaliyetlerinde bir kıstas ve performans göstergesi olmaya hazır” dedi.

Verileri birbirine bağlıyor
3DExperience.Works, küçük ve orta ölçekli şirketlerin 3DExperience platformunun dünyanın önde gelen şirketlerine ve öncü yenilikçilere sunduğu değerlerden faydalanmalarına olanak sağlayacak. Bu değerler arasında; gelişmiş bir arada çalışma özelliği, üretim verimliliği, iş çevikliği ve yetkin işgücü yer alıyor. Şirketler, uygulamalar ve arayüzler arasında gidip gelmeyi gerektiren karmaşık noktasal çözüm serileri yerine tek bir birbirine bağlı ve uyumlu dijital inovasyon ortamı kullanarak işlerini yürütebilecekler. 3DExperience.Works, verileri birbirine bağlıyor ve konseptin yaratılmasından ürünün son haliyle sunumuna kadar her evrede süreçleri; gösterge tablosu şablonları, yönetimli hizmetler, sektöre odaklı topluluklar ve kullanıcı grupları ve farklı görevlere göre uyarlanmış uygulamalar sunarak modernize ediyor.