‘3DExperience Forum’da, ‘Endüstri Rönesansı’ masaya yatırıldı

Dassault Systèmes’ tarafından düzenlenen ‘3DExperience Forum Türkiye’ etkiliğinin bu yılki ana konusu ‘Endüstri Rönesansı’ oldu.

A+ A-

Dassault Systèmes tarafından 4 Ekim 2018 tarihinde İstanbul'da Four Seasons Bosphorus Hotel'de düzenlenen ‘3DExperience Forum Türkiye’ye; farklı sektörlerden iş profesyonelleri, teknoloji liderleri ve uzmanları katıldı. Bu yılki forumun ana teması ‘Endüstri Rönesansı’ oldu.
Etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye’de ‘Endüstri Rönesansı’ kavramı, endüstri ve şirketlere yönelik mevcut ve olası etkileri hakkında açıklamalar yapan Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal, ‘Endüstri Rönesansı’nın yeni bir düşünce tarzını içerdiğini ve artık otomasyonun ötesine geçilen bir dönemi işaret ettiğini söyledi.
Etkinliğin ilgi çeken konuşmalarından birinin, Türkiye’nin en yeni ve en büyük havacılık geliştirme projesi olan TF-X uçağının geliştirilmesini hızlandırmak için 3DExperience platformunu seçen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nden (TAI) olduğunu aktaran yetkililer, “Sunumda, TAI hakkında detaylı bilgiler verilirken; 3DExperience platformuyla birlikte sağlanacak faydalar üstünde de duruldu. Bu sunumu takiben, YılMaden İcra Kurulu Başkanı Alp Malazgirt, madencilik sektöründeki dijital dönüşümü anlatırken, bu dönüşümde 3DExperience platformunun yerinden bahsetti. Forumda; BMC, AKKA Technologies, Polin Waterparks gibi firmalar da sunum yaparken; hem kendi başarı hikâyelerini paylaştılar, hem de 3DExperience ile olan işbirliklerinin detaylarını anlattılar. Etkinlikte, çözümlerin interaktif şekilde deneyimlendiği ‘Deneysel Alan’ da katılımcılardan yoğun ilgi gördü” diye konuştular.