Abonelik Reklam Arşiv Künye İletişim eDergi  
 
08 Aralık 2016 Perşembe
 
 
Sitemizde en çok hangi konu başlığı altındaki haberleri takip ediyorsunuz?
 
Araştırma-Makale
Güncel-Fuar
Haberler
Şirketlerden

 
 
   
  Saygılı Rulman, 9.5 milyon dolara yeni tesis kuruyor

Ahmet USMAN / İZMİR


Türkiye rulman pazarının önemli oyuncularından biri olan Saygılı Rulman, 9.5 milyon dolarlık yatırımla yeni bir tesis kuruyor. Kemalpaşa'da 15 bin metrekare alan üzerinde kurulacak tesiste; depo ve idari bina yanı sıra, 250 kişilik konferans salonu ve sosyal tesisler de olacak.
Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki mevcut tesislerinin yetersiz gelmeye başladığını vurgulayan Saygılı Rulman San. ve Tic. Ltd. Şti. Pazarlama Müdürü Orhan Çevik, şöyle konuştu: "Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve daha kurumsal bir yapıya sahip olmak amacıyla yeni bir tesis inşaatına başladık. 7 bin metrekarelik depo alanını tamamladık ve kullanmaya başladık. İdari ofislerin ve diğer donatıların yapımı sürüyor. Burada misafirlerimizin dinlenip, eğlenebilecekleri sosyal alanlar da olacak. Ayrıca, 250 kişilik bir seminer salonu yapılacak. Çünkü, eğitim çalışmalarına büyük önem veriyoruz."
2010 sonunda Japon Koyo Jtek firmasının Türkiye distribütörlüğünü alarak ve ürün yelpazesini genişleterek 2011'e iyi bir giriş yaptıklarını belirten Çevik, "Faaliyete 25 metrekarelik bir işyerinde, 5 kişilik ekibiyle, küçük tamirci ve parçacılara ürün satarak başlayan firmamız, bugün 26 ülkeden ithalat yapan, bünyesinde 80 kişinin çalıştığı sektörün en saygın işletmelerinden biri haline geldi" diye konuştu.

"Teknik destek de sağlıyoruz"
Şirket merkezinin İzmir Kemalpaşa'da olduğunu dile getiren Çevik, "Bunun yanında; İstanbul Karaköy, Bursa ve İskenderun Payas'ta bulunan 3 şubemiz ile hizmet veriyoruz. Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Japon Nachi Fujikoshi ve 2010'dan bu yana Koyo Jitek firmalarının, üretimini Hindistan ve Çin'de gerçekleştiren Kg International firmasının, konik kilitleme ve kaplinde Ringfeder Gerwah firmasının, Eterno marka rulman ve güç aktarma ürünlerinin, Xld marka yataklı rulmanlarının Türkiye distribütörlüklerini yapıyoruz. Bu ürünlerin satışı yanında, satış sonrası teknik destek hizmetlerini de sunuyoruz" dedi.
Eğitime büyük önem verdiklerini belirten Çevik, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "İş ortaklarımızla sürekli temas halindeyiz. Teknik departmanlarımızla birlikte ortak projeler geliştirerek; verimliliği en üst düzeye çıkarmak, doğru ürün seçimi ve kullanımı, ürünlerin bakımı ve karşılaşılan sorunların çözümüyle ilgili olarak, distribütörlüğünü yaptığımız firmalardan gelen mühendislerle birlikte eğitim seminerleri veriyoruz. Son olarak, geçtiğimiz Kasım ayında Silivri bölge bayimizin ev sahipliğinde 250 kişilik bir eğitim semineri gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızla, müşterimiz olsun olmasın rulman ve güç aktarma ürünleriyle ilgili sorulara yanıt vererek, ülke sanayiine hizmet etmeyi hedefliyoruz."

"Rulman çok geniş bir alana hitap eder"
Dönme hareketinin olduğu hemen her makina, ekipman ve alette rulman kullanıldığını ifade eden Çevik, "Rulman, dönme hareketi gerçekleştiren iki cisim arasındaki sürtünmeyi en aza indirgeyen parçadır. Böylelikle, aşınma, ısınma gibi bu parçalara zarar verecek sürtünmeden kaynaklanan unsurlar bertaraf edilir. Başta demir çelik, maden, tekstil, otomotiv ve yan sanayii, enerji, tarım ve genel amaçlı makinalar olmak üzere, üretim aşamasında ve üretilen ürünlerin pek çoğunda rulman çok geniş bir alana hitap eder" dedi.
1982 yılında başlayan kalkınma ve dışa açılım sürecinin ardından son 10 yılda gerçekleştirilen atılımlarla, Türkiye'nin bulunduğu bölge ve dünya konjonktüründe öneminin sürekli arttığını söyleyen Çevik, konuşmasına şöyle devam etti: "Bölgesinin sanayi devlerinden biri haline gelen Türkiye, herkesin önem verdiği ve pazarından pay almak için çok ciddi rekabetler ettiği bir cazibe merkezi oldu. Üstelik, bu sadece fiyata endekslenen bir rekabet de değil. Bilinçli Türk sanayicisi, kaliteli hizmet ve kaliteli ürünü talep ediyor. Biz de Saygılı Rulman olarak, kurumsal kimliğimizle rekabetin bu kısmına talibiz."

"Kalitesiz ürünler önemli bir sorun"
Her sektörün bazı sıkıntılarının olduğunu dile getiren Orhan Çevik, "Bizler de, özellikle kalitesiz ve vasıfsız ürünlerin pazarımıza girerek; iş, zaman ve para kaybına neden olmasından şikayetçiyiz. Bu tür ürünlerin pazarda dolaşması sektörün en önemli sorunu. Bu konuda en önemli görev sanayiciye düşüyor" diye konuştu.
2011'in Türkiye ekonomisine paralel olarak Saygılı Rulman için de büyüme yılı olduğunu belirten Çevik, "İskenderun Payas'taki şubemizi geçen yıl başında açtık. Bu şubemizi başta demir çelik sektörü olmak üzere, bölge sanayicisine 7 gün 24 saat hizmet sloganı çerçevesinde yapılandırdık. Geçen yıl 46 kamu işletmesi ve özel şirkete yönelik eğitim semineri düzenleyerek, iş ortaklarımızla bölge paylaşımında bulunduk" dedi.

  
Bu sayıdaki diğer Şirketlerden bölümü yazıları
 
  Autodesk simülasyon ailesi ile rekabet daha kolay
  Yeni transdüserli kablosuz vidalayıcılar ile daha fazla çeşitlilik
  TERAspeed daha verimli çalışma imkânı sunuyor
  Temsa, 2006'dan beri FARO Laser Tracker kullanıyor
  Güç kalitesi ölçme ve kompanzasyon
  Yeni nesil avuç taşlama makinaları
  Yeni nesil avuç taşlama makinaları
  Taşıma ve montaj için komple kontrol sistemi
  Toyoda FH-630 SX ile yüksek hızda crank mili kalıbı işlenmesi
  Yeni değiştirilebilir uçlu matkap: CoroDrill 870
  Alüminyum parçaları punta kaynağı ile birleştirme
  Manyetik tablalar ve manyetik liftler
  Optim 700 MC Plus Türkiye'de satışa sunuldu
  Metale işleyen boya: Hammerite
  Genişletilen vakum vantuzu ürün yelpazesi ile tüm çözümü tek noktadan tedarik imkânı
  M5 talaş kırıcı
  Havalı somunlu perçin tabancası
  Ermaksan, 40 ülkeden 200 konuğu Bursa'da ağırladı
  Böhler, Kalıp İşlemede Hızlı Çözümler semineri düzenledi
  IFS, İstanbul'da seminer düzenledi
  Akyapak, 50. yılını yeni makinalarla kutluyor
  Eymak, yurtdışı pazarlardaki etkinliğini artıracak
  Zbs Alfaçelik, KOBİ'leri fabrika sahibi yapıyor
  Hema, TAYSAD tarafından ödüllendirildi
  Tosyalı Holding, global güç olmayı hedefliyor
   
   
 
  © Tüm Hakları Dünya Süper Veb Ofset A.Ş'ye aittir.